Palenie papierosów

O tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia informuje nawet opakowanie produktu, jednak to nie odstrasza bardzo wielu ludzi od sięgania po papierosy. Można nawet zauważyć, że zaczynają palić coraz młodsze osoby. Zdarzają się przypadki, że już nawet dzieci w podstawówce palą papierosy, jednak to w szkole gimnazjalnej zaczyna palić najwięcej osób, dzieje się to z różnych powodów, jedni chcą się popisać przed kolegami, a inni po prostu spróbować zakazanego owocu.

Palenie jest szkodliwe dla płuc i powoduje różne problemy ze zdrowiem. Ponadto palacza można od razu wyczuć po zapachu, a nie wszyscy lubią ten zapach. Papierosy nie szkodzą zdrowiu od razu, jednak systematycznie „niszczą” zdrowie im więcej i dłużej się pali tym gorzej dla organizmu.

Z pewnością osoby, które chcą dbać o swoje zdrowie nie powinny palić. Z nałogu jakim jest palenie ciężko jest wyjść, mimo różnych reklam, które reklamują różne produkty mające pomóc w rzuceniu palenia to i tak najważniejsza jest silna wola i samozaparcie człowieka, bez tego żaden produkt nie pomoże.